Майже п’ять років знадобилося фахівцям-реставраторам, щоб повернути до життя унікальне надбання українського іконопису. Тепер ці шедеври повернулися до місця своєї постійної “прописки”. Однак, коли відвідувачі зможуть їх побачити, невідомо.
Шість ікон невідомих авторів XVII-XVIII століть після реставрації повернуто до Рівненського обласного краєзнавчого музею, повідомляють у Рівненській обласній раді.
Це “Микола Чудотворець”, “Покрова”, “Христос над чашею”, “Богородиця з Дитям”, “Богородиця”, “Святий Миколай”. Повернули їх до життя спеціалісти Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.
За повідомленням рівненських музейників, ікони не належать до так званих народних, а мають професійне авторство. Однак прізвища їх авторів поки що невідомі. Виявили ікони під час експедицій у 1970-1980 роках у храмах на Рівненщині — в селах Оржів, Молодаво, Острівці. Раніше вони ніколи не експонувалися, оскільки були в пошкодженому стані.
На жаль, через війну унікальні експонати наразі недоступні поціновувачам старовинного іконопису. До відкритого доступу вони повернуться лише за погодження Міністерства культури та стратегічних комунікацій України. А це стане можливим, коли настане безпечний для цього час, зазначається у повідомленні Рівненської облради.
Фото з фейсбук-сторінки РОКМ