Регіональним проривом року стала “Ладомирія”

Унікальний етнопарк “Ладомирія”, що в Радивилові на Рівненщині, виборов головну туристичну премію України — “Ukraine Tourism Awards”. За результатами онлайн-голосування “Ладомирія” набрала найбільшу серед 23-х учасників кількість голосів — 2021.

Як відомо, проєкт “Ладомирія” упродовж двох років активно розбудовує свій комплекс на ревіталізованій промисловій території в містечку Радивилів Рівненської області. Загалом команда однодумців, яку об’єднав ініціатор проєкту, голова громадської організації “Центр дослідження та відродження Волині” Володимир Дзьобак, упродовж майже десяти років займається відновленням традиційного волинського одягу. Першим проєктом “Ладомирії” став “Волинський серпанок” відродження унікальної ткацької технології надтонкої льняної тканини. З такої тканини у давнину шили весільний і святковий літній одяг, одяг для першого дня жнив. Як зазначив Володимир Дзьобак, попит на серпанок є і нині. За його словами, наразі триває процедура подачі документів та перемовин щодо включення серпанку й технології його виготовлення до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

“Ладомирія”
“Ладомирія”

У майбутньому етнопарк має розростися до масштабного музею просто неба. А тим часом “Ладомирія” стала переможцем у номінації “Регіональний прорив року” головної туристичної премії України “Ukraine Tourism Awards 2021”. Організаторами конкурсу є Державне агентство розвитку туризму (ДАРТ) спільно з громадською організацією VISIT Ukraine та Київською туристичною асоціацією. У 14-ти номінаціях відзначено кращих гравців ринку, які показали приклад нестандартних рішень та продовжували працювати в умовах коронокризи, намагались підвищувати рівень обслуговування, а також приділили особливу увагу інклюзивному туризму.

Володимир Дзьобак з нагородою

За станом на грудень 2021 року в “Ладомирії” пацюють: музей просто неба, ткацька майстерня, виставкові зали, розвивається екорослинництво, акваферма.

У ткацькій майстерні, зокрема, можна відтворювати український автентичний одяг, створювати новий, або поповнювати антологію старовинних виробів.

Це цікаво  Дубенський замок в мініатюрі: музею на Рівненщині подарували мінікопію з мушель

“Ладомирія” унікальний куточок Рівненщини, який має всі шанси стати родзинкою на туристичному ринку України.

Хата з Рівного, відновлена в “Ладомирії”

За матеріалами всеукраїнської та місцевої преси

Фото з фейсбук-сторінки Володимира Дзьобака

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 4,00)
Загрузка...