Рівняни на фото і відео з Музею Голокосту в США

Серед десятків тисяч фотознімків з усього світу, зібраних у фондах Музею Голокосту в США, є чимала збірка світлин та відеоматеріалів з Рівного і Рівненської області. Ці унікальні кадри відкривають нам невідомі сторінки минувшини нашого краю — не завжди радісні, але неймовірно цінні.

Село Михалин Березнівський район, 1926 рік

Меморіальний музей Голокосту в США сьогодні є найбільш відвідуваним історичним музеєм світу. Головною метою Музею Голокосту є накопичення і поширення знань про цю безпрецедентну трагедію, яка сталася в історії людства. Через численні заходи, експозиції, екскурсії працівники музею намагаються зберегти пам’ять про тих, хто страждали і загинули.

Рівненське гетто, 1941-1942 рр.
Лікар-офтальмолог Аарон Шафер, Рівне 1930-1939 рр.

Одним із завдань музею є заохочення відвідувачів до роздумів над моральними питаннями щодо трагедії Голокосту. Музей відкрив 22 квітня 1993 року президент США Білл Клінтон. Сьогодні фонди музею налічують близько 86-ти тисяч фотографій, які було зібрано з усіх куточків світу. Тематика світлин — трагедія Голокосту, спогади і біографії постраждалих.

Мешканці Березного, Рівненщина, 1935 р.
Мешканці Радивилова, 1937 р.

У фондах музею знаходяться фотографії рівнян 1930-х років. Уколекції є різні за тематикою світлини: родинні, салоннні, побутові, дитячі. Усі вони є цінним джерелом вивчення історії Рівного. Окрім цього, в колекції містяться багатогодинні відео хроніки, відзнятих у роки німецької окупації на території України. Майже всі відео в своєму описі містять ключове слово, назву населеного пункту “Рівне” на англійській та польській мовах. Для того, щоб віднайти фото та відео слід у віконечку пошуку записати. До прикладу, на одному із відео вдалось знайти раритетні кадри рівненського банку, вулиць, будинків міста часів війни.
Відео міститься за посиланням, кадри про Рівне розпочинаються з 05:35:51 collections.ushmm.org. І це лише одне відео з багатьох. Можливо на інших містяться нові невідомі сторінки історії Рівного часів Другої світової війни.

Це цікаво  Жінкам купатися разом із чоловіками — заборонено. Як рівняни “пляжились” у давнину
Містечко Сарни, 1922 р.
Родина з Радивилова, 1930-і рр.

У фондах Музею Голокосту зберігаються також приватні речі рівнян, спогади очевидців про війну, малюнки часів Другої світової війни та різні приватні документи, які є цінним джерелом відтворення тієї страшної історії.

Село Михалин Березнівський район, 1926 р.
Синагога в Острозі. 1944 р.
Ярмарок у Рокитному, 1930 р.

Джерело фото: collections.ushmm.org

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...