Історичні постаті з давніх мистецьких творів “оживили” наші сучасники

Унікальний проєкт, покликаний популяризувати твори давніх майстрів пензля та заохотити до відвідування музеїв Рівненщини, днями презентували в Рівному. Щоправда, першими трохи раніше з проєктом познайомилися мешканці Острога. Однак і ті, хто завітав на відкриття до виставкової зали міського Будинку культури, не пошкодували.

Афіша мистецької акції
Під час відкриття виставки

Уживу відтворити образи відомих і невідомих особистостей з далекого минулого, яких колись закарбували на полотнах тодішні художники чи виліпили скульптори, замислив відомий рівненський фотохудожник Олександр Харват. Він “підгледів” цю ідею за кордоном. А підтримав її і допоміг зреалізувати мистецтвознавець Микола Бендюк. Втілено проєкт за сприяння Українського культурного фонду та Національного університету “Острозька академія”.

У фондах музеїв Рівненщини зберігається чимало портретів і скульптур роботи давніх митців. Автори проєкту припустили, що серед сучасних мешканців краю знайдеться чимало зовні схожих на них людей, і не помилися. Так з’явився “Ренесанс образів”, який нині налічує 26 світлин наших сучасників у образах з творів митців XVI початку XX століть з музейних колекцій Дубна, Острога і Рівного.

Так “оживали” образи зі старих картин. Співавтори проєкту за роботою Олександр Харват (ліворуч) і Микола Бенедюк (праворуч)
Галерея образів
Єднання минулого і сучасного

Учасниками проєкту, які допомагали “оживити” образи історичних особистостей, зокрема стали акторка Рівненського музично-драматичного театру Галина Цьомик, працівники Рівненського краєзнавчого музею Галина Данильчук, Олена Семенович, Дмитро Наумов, Олексій Войтюк, Віктор Луц, журналіст і політик Сергій Штурхецький, мистецтвознавець і співавтор проєкту Микола Бендюк, директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубна Леонід Кічатий, засновник і директор Здолбунівського краєзнавчого музею Олег Тищенко.

Олексій Войтюк і скульптура Сосновського Брут Капітолійський
Галина Данильчук і Невідома Сосновського
Олена Семенович і Невідома Чеслава Кур’ятто

Для підкреслення схожості “двійників” одягали у відповідний одяг, робили відповідні зачіски чи використовували перуки, гримували. У результаті виходила просто разюча схожість, подекуди здавалося, що на картині і вживу одна і та ж людина.

Ще під час відкриття виставки організатори запевнили, що проєкт “Ренесанс образів” матиме продовження. Рівненський художник Олександр Гуристюк упродовж презентації працював над портретом акторки обласного музично-драматичного театру Галини Цьомик.

За створенням образу для майбутнього ренесансу художник Олександр Гуристюк

Автори проєкту зазначають, що можливо цей портрет у далекому майбутньому надихне когось на втілення образу нашої сучасниці. До участі в проєкті також запросили художників Юрія Нікітіна і Володимира Гарбуза, які мають створити кілька живописних сюжетів. А, насамперед, автори “Ренесансу образів” сподіваються, що їхній проєкт спонукатиме мешканців і гостей нашого краю до відвідин музейних закладів і мистецьких галерей, до популяризації і збереження нашої багатющої культурної спадщини.

17

Експозиція у виставковому залі міського Будинку культури перебуватиме до 6-го лютого.

Віктор Луц і князь Роман Сангушко

Авторка фото до публікації Галина Данильчук

Це цікаво  На Рівненщині відкопали фрагмент столітнього пам'ятника січовим стрільцям
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...