Тепер об’єкт культурної спадщини

Верховний Суд нарешті поставив крапку в справі так званої “Русани” — одного з найстаріших будинків Рівного, довкола якого багато років тривала скандальна суперечка. Відтак новий статус будівлі може дати їй шанс на нове життя.

Як відомо, йдеться про одну з найстаріших будівель міста, що, за припущеннями краєзнавців та істориків, входила ще до палацово-паркового комплексу князів Любомирських. Громадськість міста кілька років поспіль апелювала до влади міста щодо збереження будівлі як зразка міської забудови певного історичного періоду.

Міська громадськість відстоювала історичний будинок не один раз

За повідомленням сайту Рівненської ОДА, Верховний Суд України виніс рішення щодо збереження статусу об’єкта культурної спадщини будинку на вул. 16 Липня у Рівному.

У грудні 2019 року голова Рівненської ОДА Віталій Коваль підписав розпорядження №1010 щодо занесення даного приміщення як об’єкту архітектури кінця XVIII-початку XX століття до переліку об’єктів культурної спадщини. Управління культури та туризму Рівненської ОДА виготовило облікову документацію та направило повний пакет документів до Міністерства культури та інформаційної політики України для занесення вищевказаного об’єкта до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Разом з тим, орендарі будівлі ТзОВ “Русана Плюс” з 2020 по 2023 роки оскаржували в суді дане розпорядження.

Історичний будинок очікує на вирішення його долі

Лише зараз, останньою судовою інстанцією — Верховним судом — ухвалено рішення про правомірність розпорядчого документу.

Майже 3 роки справа перебувала в різних судових інстанціях. Проте, завдяки фаховим діям працівників обласної адміністрації, а також прокуратури визнано правочинність розпорядження. Статус об’єкта культурної спадщини залишається закріпленим за однією із найстаріших будівель Рівного. Дякую усім причетним, які не були байдужими та бездіяльними у питаннях культурної спадщини”, – прокоментував начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Як повідомляє Рівненська обласна прокуратура, статус об’єкта культурної спадщини обмежує можливості реконструкції приміщення та накладає на орендаря додаткові обов’язки щодо збереження пам’ятки.

Це цікаво  Понад 78 тисяч експонатів: у музеї на Рівненщині оцифровують фондову колекцію

З постановою касаційного адміністративного суду Верховного суду України можна ознайомитись за цим посиланням.

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...