Пам’ятки Рівненщини включили в туристичний маршрут “Волинський спадок”

Нещодавно в місті Луцьку Волинської області було презентовано новий історико-культурний екомаршрут “Волинський спадок”. Його реалізовує ГО “Волинська Фундація” у партнерстві з Українською Природоохоронною Групою – UNCG. Проєкт був підтриманий в рамках конкурсної програми “Культура+” Українського культурного фонду.

Презентація маршруту в Клевані

Керівником проєкту є Павло Данильчук, діяльність якого вже багато років пов’язана із популяризацією культурної спадщини та екомаршрутів Волині. Саме з його ініціативи у 2020 році в партнерстві з туристичним клубом “Антар” був презентований краєзнавчий маршрут “Вовчак: “Волинська Січ”.

Приємно відзначити, що серед локацій маршруту багато розташовані на території Рівненської області.

Костел у Клевані
Урочище Безодня в Клевані
Крейдяні гори в Клевані

Всього маршрут має протяжність близько 150 кілометрів. Туристи мають змогу побачити Клевань, Пересопницю, Новожуків, Горинські крутосхили, Суський заказник, Білівське городище на території Рівненщини. Перетнувши кордон Волинської області можна буде побачити пам’ятки Олики, Цуманя, а також помандрувати Цуманською пущею та іншими локаціями.

Олицький замок
Колегіальний костел в Олиці
Луцька брама в Олиці

Якщо хтось із рівнян захоче подолати маршрут, то це можна зробити різними варіантами: автомобілем, велосипедом чи пройти пішки. Важливо, що уся відстань промаркована.

Клеванський замок
Віадук у Клевані
Білівське городище

Своїми враженнями про новий маршрут поділився Петро Тєстов, мандрівник, природоохоронець, радник міністра довкілля та захисту природних ресурсів України:

“Маршрут “Волинський спадок” – це цікаве поєднання активного туризму з об’єктами історико-культурної та природної спадщини. Я відвідав майже сотню природоохоронних територій в різних країнах світу і можу запевнити, що “Цуманська Пуща” – унікальна. Таких гарних дубових лісів в Європі треба ще пошукати. Тому створення нових маркованих туристичних маршрутів – це стимул до розвитку потенціалу громад, привернення уваги до важливості збереження історичної спадщини та охорони природи. Дуже важливо, щоб люди на місцях стали заробляти на туристах, а не на експлуатації природних ресурсів. Також наявність туристів в лісі дозволяє краще контролювати дотримання природоохоронного законодавства – бо і незаконні рубки, і браконьєрське полювання люблять “тишу”.

Музей в Пересопниці
Горинські крутосхили
Горинські крутосхили

Посилання на сторінку маршруту: www.volynspadok.org.ua/

Це цікаво  Клима Савура в бронзі "приймала" його зв'язкова: як 20 років тому в Рівному постав пам'ятник організатору УПА на Волині

Фотограф: Роман Невестенко-Домбровський

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 4,00)
Загрузка...