Рівненські наречені з минулого

Весільні світлини… В сімейних альбомах вони завжди на особливому місті. У які б часи не були зроблені ці знімки, навіть у найтяжчі роки життя суспільства, вони зачаровують, їх хочеться розглядати і розглядати, хоча це зовсім невідомі тобі люди.

Молода пара в найщасливіший день свого життя завжди була найгарнішою. Бо не лише біле вбрання нареченої і вишуканий одяг обранця привертають увагу своєю особливою красою, а й щасливий вираз обличчя, очі, що світяться любов’ю… У рівненських родинах зберігається чимало таких “щасливих світлин”, які були зроблені ще на початку ХХ століття, і найбільше — у 20-30-і роки. Цікаво розглядати вбрання нареченої — біле довге плаття, фата, яку ще називали “вельон”, зачіска, букет у руках. Фата, яка покривала голову молодої, була найрізноманітніших моделей — від заквітчаної, що, як корона обрамляла чоло, до тісно пов’язаної на голові з чудернацьким вузлом збоку, але обов’язково була довгою.

Із архіву Луковських

Не лише дівчина-наречена мала особливу привабливість, а й жених, що був одягнений в елегантний костюм, білу сорочку з краваткою чи метеликом і навіть мав білі рукавички.
Зазвичай фотографувалися наречені у відомих рівненських фотоательє: Гаско, “Декаданс” Німена, “АРТ” Йозефа Рендала, Славянской фотографии Гальперина, Артистической фотографии Миллера.

За старими знімками можна припустити, наскільки ця родина була заможною, бо далеко не кожен міг дозволити собі влаштувати весілля, розкішне вбрання чи фотографування в престижному салоні.
Серед старих світлин рідко зустрічаються знімки весільного застілля, що також підтверджує тогочасну скромність цієї події, де акцент під час одруження був перш за все на прийнятті парою святого таїнства вінчання у храмі.

З фотографій можна також помітити, що в більшості випадків наречений був значно старший нареченої. Адже йому належало стати опорою нової сім’ї, або вже мати якесь господарство. Цікавими є шлюбні знімки польських родин, або новостворених сімей змішаних за національністю. Наприклад, де наречений є польським військовим, а обраниця з української родини.
Нинішня молодь, яка облаштовує свято свого одруження в неймовірно вигадливих креативних сучасних формах, час від часу все ж зазирає на ретро-світлини й іноді додає особливого шарму до сучасного вбрання із старих, але не менш вишуканих манер одягатися своїх прабабусь.

Це цікаво  Почаївська лавра у спогадах Миколи Костомарова
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...