Давню світлину нарешті ідентифікували

У публікації “Визволителі просили їсти і штурмували місцеві магазини, скуповуючи небачений для СРСР крам”, оприлюдненому 17 вересня, сайт РівнеРетроРитм звертався до читачів з проханням допомогти ідентифікувати фотографію, яку багато років подавали як фото, де зображено вхід Червоної Армії до Рівного 17 вересня 1939 року.

Фото, на якому начебто було зображено події в Рівному

Навіть називали вулицю, зображену на світлині — теперішня Чорновола. Пам’ятаю цю світлину як Рівне ще з радянських часів. Сумніви щодо того, що на світлині справді Рівне, закралися після прискіпливішого вивчення історії міста, перегляду багатьох світлин старого міста. Викликав сумніви, зокрема, будинок з буквами на даху, що формують напис: “NIVEA”, на фоні якого зроблено світлину. Подібні сумніви доводилося чути й від інших.
На прохання допомогти відгукнулися відомі шанувальникам минувшини Рівного краєзнавці і дослідники, активні члени спільноти “Старе Рівне. Рівне історичне” Василь Гудзій і Саша Ровно. Василь Гудзій запевнив, що це таки не Рівне, а Чернівці. А Саша Ровно надіслав світлини на доказ і свій коментар:

– Ось фото, які підтвержують, що наше “розпіарене” фото з музею і різних радянських видань про “золотий вересень”, насправді зроблене в Чернівцях у червні 1940-го року. Знайшов його на одному з чернівецьких сайтів у березні і виклав у “Старому місті”. Ніколи не міг прив’язати зображені будинки до Рівного, і дивувався, що 17 вересня люди якось легко одягнені. А це, виявляеться, 28 червня. Щоб пересвідчитись, слід набрати в Гуглі “1940 Буковина Чернівці”, і пошуковик видасть ці фотографії.

Чернівці, 1940-й рік. Будинок, що викликав сумніви щодо належності  до Рівного, добре видно
Чернівці, 1940-й рік

Що спричинило помилку, яка роками гуляла в міському інформаційному просторі, наразі не так важливо. Головне, що істину встановлено. Щоправда, шкода, що світлин із зображенням тих далеких подій поки що вдалося віднайти зовсім мало. Утім, сподіваємося, рівненські дослідники заповнять і цю білу пляму нашого минулого.
А тим часом сайт РівнеРетроРитм дякує за допомогу у встановленні істини небайдужим до історії нашого міста рівнянам Василеві Гудзію і Саша Ровно (під таким іменем він спілкується у Фейсбуці).

Це цікаво  Руйнували чи ремонтували? Долю історичного будинку в Рівному вирішує суд
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 1,00)
Загрузка...