Музейники вважають, що Олександра Булигу незаконно не затвердили на посаді

Своєрідним ньюзмейкером в інформаційному просторі Рівного і не тільки в останні дні є Рівненський краєзнавчий музей. А тема непродовження контракту з тепер уже екс-директором закладу Олександром Булигою набула неабиякого резонансу в місті. Колектив закладу невдоволений і стурбований ситуацією, що склалася.

Олександр Булига на конкурсній комісії

Як відомо, попри те, що конкурсна комісія підтримала кандидатуру Олександра Булиги на посаді директора РОКМ, за нього не проголосувала обласна рада. Відтак, з першого жовтня Олександр Булига став фактично безробітним (так він сам себе називає), оскільки термін контракту закінчився 30 вересня й іншої посади йому ніхто не запропонував. А на вільну в музеї посаду вченого секретаря теперішній виконувач обов’язків керівника закладу заступник директора Олег Романчук Олександра Булигу не взяв. Натомість її обійняла Тетяна Самсонюк, яка донедавна працювала в Держархіві Рівненської області, і яка, за чутками, в подальшому й посяде крісло директора РОКМ. Її кандидатуру серед інших розглядала конкурсна комісія, але тоді вона не отримала необхідної підтримки. Сайт РівнеРетроРитм через Фейсбук звернувся (надіслано прохання в особисту переписку) до Тетяни Самсонюк за коментарем з приводу її можливого призначення, однак відповіді на момент публікації матеріалу не отримали. Сайт РівнеРетроРитм готовий в будь-який час надати пані Самсонюк можливість висловитися.

Презентація книги Т. Самсонюк “Полонені вересня 1939-го”. Тетяна Самсонюк і Олександр Булига, 24 лютого 2017 року, РОКМ

Олександр Булига зазначив, що дійсно намагався влаштуватися в музей на посаду вченого секретаря, однак виконувач обов’язків директора Олег Романчук позитивного рішення щодо цього не ухвалив. За словами Олександра Булиги, він хоче працювати в музеї, оскільки віддав цьому закладу 30 років своєї трудової біографії, тут виріс як керівник. Чимало втілених за його каденції починань тепер стали не просто традиційними для Рівненського музею, а й прославили його далеко за межами міста. Що робитиме далі, в разі, якщо йому остаточно відмовлять в працевлаштуванні в заклад, наразі сказати не готовий. На запитання, чи буде судитися, відповів:”Побачимо”… А його брат, відомий рівненський режисер Віктор Булига з приводу ситуації, що склалася, опублікував в мережі Фейсбук емоційний пост:

“Ось і розв’язка! На посаду “Вчений секретар” Рівненського обласного краєзнавчого музею не взяли людину, яка має майже 31 рік стажу у музейній справі, яка виграла конкурс кадрової комісії, яку підтримує уся музейна спільнота держави. Натомість, як виявилося, ще вчора на цю посаду призначено особу, яка жодного дня не працювала у музеї, яка програла згаданий вище конкурс. Окрім того згідно кваліфікаційних вимог для призначення на посаду ученого секретаря потрібно мінімум 3 роки стажу роботи в музеї, при наявності вченого ступеню 1 рік. Порушення на порушенні і порушенням поганяють!!! Чи потрібно вангувати кого саме тепер призначать директором??? Невже влада не розуміє, що це потягне за собою???
(facebook.com).

Задля об’єктивності слід зазначити, що пост набрав чималої підтримки в соцмережі.
У свою чергу, виконувач обов’язків директора музею Олег Романчук, до якого РівнеРетроРитм звернувся за коментарем, зазначив, що Олександрові Булизі, який 13 років очолював музей, ще три роки тому слід було б піти з посади, бо, мовляв, понад 10-річний термін в кріслі керівника може призвести до усіляких негативних проявів, аж до корупційних.

Це цікаво  Дослідити історію свого роду навчать охочих архівісти
Олег Романчук (фото RvNews)

З іншого боку, за його словами, українським музеям, і Рівненському зокрема, бракує справжніх реформ. Слід рухатися до європейської моделі, узявши за взірець музейну реформу Литви, а поки що цього в нас немає, музейна діяльність заполітизована, бідкається пан Олег. І в жодного з претендентів на посаду директора РОКМ Олег Романчук не побачив такої моделі. На пряме запитання, чи означає це, що Олександр Булига не здатен втілити європейську реформу в музеї, Олег Романчук дипломатично зазначив, що, мовляв, він був прихильником іншої моделі. Водночас, на думку Олега Романчука, добре було б створити посаду генерального директора, але при цьому Рівненський музей має стати регіональним. На цій посаді він бачить Олександра Булигу. На уточнююче запитання, чи це особисте бачення Олега Романчука, а чи вже є такі пропозиції від керівництва області, Олег Романчук знову ухилився від прямої відповіді, обмежившись відмовкою, мовляв, треба запитати тих, від кого це напряму залежить. На запитання, чи вже вийшла на роботу в музей Тетяна Самсонюк, Олег Романчук відповів ствердно.
Заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, в коментарях для РівнеРетроРитм зазначила:

– На сесії обласної ради за продовження контракту проголосувало 16 з 64-х епутатів (декілька, правда, були відсутні). Це колегіальне рішення депутатів. Я не голосувала за Булигу і як член комісії, і як депутат. Не побачила в презентації перспектив в особистісному рості керівника, так званої доданої вартості. Це можливий максимум досягнень. Ще в лютому попередила Олександра Степановича, що конкурс не буде формальністю і треба готуватися. Нажаль, у ситуації з обома музеями (не перепризначили й керівника Державного історико-культурного заповідника Острога Миколу Бендюка, якого підтримує громадськість, – прим. авт.) віддзеркалена наша дійсність — всі знають, що не так, критикують, але ніхто не пропонує, що саме, і як треба змінити. А змін боятись не треба. Посада — це не до пенсії на одному місці. Нічого особистого, як до людини до Олександра Булиги ставлюся з повагою.

Також Світлана Богатирчук-Кривко запевнила, що буде новий конкурс і, не вдаючись до персоналій, додала:

– Бачимо керівництво закладом наступним чином: менеджер, заступник з науково-методичної роботи, і плануємо ввести посаду заступника з розвитку. Це поєднання і забезпечить поступ.

А тим часом колектив Рівненського обласного краєзнавчого музею стурбований ситуацією, що склалася, і вважає неприйнятним, що з думкою колективу щодо очільника закладу не рахуються. Занепокоєння колег поділяє голова профспілкового комітету музею завідувачка відділом виставок Галина Данильчук:

– Олександр Булига є фаховий музейник, який пропрацював у закладі 30 років і “доріс” до керівної посади в музеї, пройшовши всі щаблі службової драбини. Прийшовши до нас молодшим науковим співробітником, він пройшов усі етапи становлення як керівник. Він добре знається на фондах, займається науково-дослідницькою діяльністю, може й екскурсію провести… Наш колектив здебільшого складається з людей, які значну частину свого життя присвятили музейній справі, й розуміють, що керувати таким закладом має людина, яка знає всі сторони його діяльності. Олександр Булига є авторитетною особою в музейних колах, легко підтримує усілякі новації.

На думку Галини Данильчук, яку поділяють і декотрі її колеги, скидається на те, що Олександрові Булизі хочуть завадити загалом працювати в Рівненському музеї на будь-якій посаді. А тим часом старший науковий співробітник РОКМ Олена Семенович від імені колективу виклала в мережу Фейсбук лист з підписами, яким колектив звертається до очільників Рівненської ОДА і облради з проханням дати можливість їхньому екс-директорові працювати в музеї.

Це цікаво  У Рівному вшанували “Чеську матицю шкільну”
Лист з підписами, перша сторінка
Лист з підписами, друга сторінка

І доповнила його таким дописом:

“Колектив Рівненського обласного краєзнавчого музею обурений ситуацією, яка склалася із багаторічним його очільником Булигою О. С., якого не тільки НЕЗАКОННО не затвердили на сесії обласної ради на посаду директора при тому, що його обрала конкурсна комісія, а й не дають можливості працювати у закладі далі, і звертається з листом-проханням до високопосадовців області дати можливість Булизі О. С. працювати в музеї (лист додається нижче). Просимо підтримки всіх, кому не байдужа доля музею ( facebook.com).

За словами Олени Семенович, їхній лист зареєстрували в канцелярії й повідомили, що відповідь нададуть письмово. Отож, схоже, історія з керівником Рівненського музею ще матиме продовження.

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...