Тричі “непрохідний”. Олександр Булига знову не став директором музею

Обласні обранці Рівненщини вкотре не проголосували за укладення контракту з Олександром Булигою на посаду директора Рівненського краєзнавчого музею. Скільки ще триватиме “підвішена” ситуація, коли в одного з найавторитетніших музейних закладів України понад рік немає повноцінного керівника, наразі ніхто сказати не береться.

Олександр Булига, ще директор музею. Фото 2018 року

Скандал довкола неукладення контракту з Олександром Булигою триває майже рік. Під час останнього сесійного засідання Рівненської облради 14 червня за проект рішення про укладення контракту з Олександром Булигою проголосувало 32 обранці з 52-х зареєстрованих. У рішенні пропонувалося облраді “укласти контракт з Булигою Олександром Степановичем на посаді директора комунального закладу “Рівненський обласний краєзнавчий музей” Рівненської обласної ради з 14 червня 2019 року по 13 червня 2024 року”.

Голова облради Олександр Данильчук за згодою депутатів поставив на повторне голосування, але тоді голосів стало ще менше — всього 30 “за”. Перед повторним голосуванням кілька депутатів вийшли із залу. Чи було це навмисно, а чи випадковість, знають лише ті, що вийшли. Більше того, згодом голова облради Олександр Данильчук провів навіть так зване сигнальне голосування, щоб з’ясувати, скільки ж депутатів у залі, і чи варто спробувати поставити “питання Булиги” на голосування ще раз. Але табло показало, що в залі всього 25 обранців…

На музейних гостинах-2018. Тут і друзі, і опоненти. А ще – гостя Рівного депутатка Верховної Ради і співачка Оксана Білозір (фото сайту “Все”)

Як свого часу зазначав начальник відділу з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату Рівненської облради Юрій Нілабович, виникла правова колізія. Законодавство не передбачає, що власник (Рівненський краєзнавчий музей є комунальним закладом Рівненської облради) не затверджує кандидатуру, якщо його подала конкурсна комісія як переможця конкурсного відбору. У даному випадку це Олександр Булига, якого кадрова комісія рекомендувала ще 31 серпня 2018-го.

Це цікаво  Як “відкопати” історію свого роду, в Рівному навчають в архіві

Відтоді колишній директор Рівненського музею намагається відстояти своє право на працю і професію. Адже навіть іншої посади, не директорської, Олександрові Булизі в музеї не знайшлося. Чи підтримує його колектив музею? Принаймні звернення до депутатів облради з 40-а підписами було скеровано депутатському корпусу. Як кажуть працівники музею, вони зареєстрували звернення в приймальній обласної ради. Однак під час сесії про звернення ніхто не обмовився й словом.

Сам Олександр Булига каже, що здаватися не збирається. Знову звертатиметься до депутатів з проханням розглянути питання укладення з ним контракту на другому пленарному засіданні цієї ж сесії у середу, 19 червня.

Заступник голови облради Олексій Бучинський, коментуючи ситуацію, зазначив, що на засіданні в середу запропонує депутатам повернутися до проекту рішення щодо Олександра Булиги.

Голова фракції ВО “Батьківщина” Микола Кучерук, виступаючи на сесії, зазначив у контексті колізії з Олександром Булигою, що “або ми довіряємо комісії (комісії з конкурсного відбору на посаду, – прим. авт.), або ми переобираємо комісію. Чому ж ми не виконуємо її рішення?”. А в коментарі для РівнеРетроРитм Микола Кучерук запевнив, що фракція ВО “Батьківщина” на засіданні вирішила голосувати “за”. Він твердить, що голоси за призначення Олександра Булиги є, але, мовляв, не всі депутати приїхали на сесію. У середу, каже пан Кучерук, “питання Булиги” знову спробують внести в порядок денний на повторний розгляд. От тільки, чи будуть обранці в залі в потрібній кількості, Микола Кучерук, звісно, гарантувати не може.
РівнеРетроРитм звернувся за коментарем і до депутата облради і заступника голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко. Однак вона, вибачившись, зазначила, що не хотіла б коментувати те, що відбувається. Деякі депутати облради, які воліють залишитися неназваними, прогнозують, що така ситуація триватиме доки не минуть вибори, і стане зрозуміло, які сили прийшли до влади.

Цьому майже 200-літньому будинку, який є окрасою старого Рівного, байдуже до боротьби за посади. Йому б дах полагодити та інші проблеми владнати

А тим часом один із найавторитетніших музеїв України, відомий своїми цікавими проектами й далеко за її межами, уже майже рік працює без повноцінного керівника. Нинішня виконувачка обов’язків Тетяна Самсонюк офіційного статусу керівника закладу не має. Як почувається пані Самсонюк у неоднозначній ситуації, як складаються її взаємини з колективом, чи не позначається це все на роботі, РівнеРетроРитм хотів розпитати в шановної Тетяни Миколаївни, звернувшись через фейсбук з проханням про коментар, однак відповідь поки не надійшла.

Це цікаво  Як у Польщі шанують власну історію і вояків. які боронили незалежність країни

Залишається тільки гадати, чи дійсно депутатів “тримають” вибори, а чи, можливо, увесь цей “марлезонський балет” є своєрідною завісою, доки підшуковують когось третього?

P.S. РівнеРетроРитм готовий надати можливість висловитися усім згаданим у публікації особам

Фото з відкритих джерел

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 5, середня: 4,20)
Загрузка...