У Рівному вшанували пам’ять знаменитого художника

Минає 51 рік з дня смерті видатного художника, чия творча і життєва біографія тривалий час була пов’язана з Рівним — Георгія Косміаді. Торік пам’ять про нього рівняни увічнили в скульптурній композиції авторства рівненського живописця-скульптора Миколи Сівака.

Шанувальники таланту Георгія Косміаді. У центрі – донька художника Надія, поруч скульптор Микола Сівак.

У вівторок, 22-го травня віддати шану людині, яка тривалий час була нашим земляком, прийшли представники керівництва міста, творча інтелігенція, юні художники й звичайні допитливі рівняни. Особливою учасницею вшанування була донька художника Надія Георгіївна Косміаді, яка нині мешкає у Рівному. Митець, який помер у Гамбурзі в 1967 році, понад усе хотів, щоб його роботи та роботи його учнів повернулися в Україну, на Волинь. Надія Георгіївна, яка розміняла вже сотий десяток, виконала заповіт батька. Тепер у Рівному є вулиця Косміаді, пам’ятник, а ще — арт-ательє, влаштоване за наполяганням доньки художника в будинку поблизу колишнього місця проживання родини Косміаді.

Георгій Косміаді з учнями, 1930-і роки

Сьогодні практично кожен освічений рівнянин знає, що років 80 тому роботи Георгія Косміаді та його учнів задавали тон творчому життю Рівного і Волині в цілому. Його картини, виконані в нетрадиційній техніці, дивували й зачаровували, пробуджували фантазію. За радянських часів його ім’я не можна було й згадувати. Уродженець Північного Кавказу, в чиїй крові переплелися російські й грецькі витоки, він служив у царській армії. Живопису навчався у Валентина Сєрова і Єгора Хруслова. Працював разом із нащадком Олександра Пушкіна – московським архітектором Миколою Квашніним. Приятелював з композитором Сергієм Рахманіновим. Виставляв свої роботи разом із Іллею Рєпіним. Осівши в Рівному в 20-30-х роках минулого століття, навчав дітей малюванню в усіх освітніх закладах міста, виготовляв театральні декорації і сам гра у спектаклях, організовува творчі благодійні вечори. До наших днів збереглися кілька будинків, проектування яких приписують Георгію Косміаді. Йому писали схвальні листи професори Краківської та Варшавської академій мистецтва. Його роботи підкорили Європу. У 1937 році на Всесвітній виставці дитячого малюнка роботи його учнів викликали справжній фурор. У далекому 1940-у, побоюючись переслідувань радянської влади, родина Косміаді виїхала до Німеччини. Нині Георгій Косміаді повернувся у місто, яке вважав своєю другою батьківщиною, щоб залишитися в ньому назавжди.

Це цікаво  У Басовому Куті знову цікаві знахідки
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...