“Елегантність віків” вражає, дивує, заворожує і приваблює

У палаці князів Любомирських, що на території Дубенської фортеці, триває унікальна виставка колекції антикварного жіночого одягу та аксесуарів XVIII–XIX століть. Найбільша в Україні збірка старовинного європейського вбрання вперше “завітала” на Рівненщину.

Недаремно експозицію облаштовано в колись розкішному палаці князів Любомирських, де в далекому минулому відбувалися пишні прийоми та великосвітські бали. А можливо в якійсь із подібних суконь понад 200 років тому танцювали й у бальній залі цього палацу!… Нині ж тут — розмаїття жіночих уборів. І не тільки.

Одна із виставкових зал у Дубенському замку
Вбрання різних стилів і епох зачаровує

Експозиція є результатом 35-річної праці та закоханості в історію костюму однієї людини — Марини Іванової. Саме вона — директорка Музею історії моди в Києві та власниця колекції й привезла її до Дубна. Унікальний музей зареєстровано як перший в Україні, присвячений історії моди, та внесено до Книги рекордів Гіннеса.

Елегантні пані з минулого в Дубенському замку

На виставці можна роздивитися як вбиралися світські дами в період від 1770 до 1870 року. Тут представлено справжні історичні артефакти – сукні, капелюшки, інші аксесуари та елементи гардеробу, виготовлені руками давніх майстринь. Адже багато з представлених речей є оригінальними, придбаними на престижних європейських аукціонах. Особливого шарму експозиції надають саме аксесуари: сумочки, капелюшки, рукавички, віяла, гаманці, парасольки.

У колекції не лише одяг дорослих, а й дітей
Капелюшки та інше доповнення до жіночої краси
Корсет – невід’ємна частина жіночого одягу тих далеких часів

Усі ці речі створюють цілісне уявлення про стиль та естетику жіночого одягу XVIII–XIX століть. На виставці також представлені зразки дитячого одягу.

Особлива виставка, аналогів якій в області не було, триватиме упродовж року. Тому відчути “Елегантність віків” ще можна встигнути.

Фото з відкритих джерел

Це цікаво  Архітектор, який був бранцем в одному концтаборі з Бандерою, будував у Рівному унікальний квартал
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...