Дванадцять цікавих фактів про львівську “Вірменку”

Вже традиційно ми розпочинаємо недільний ранок з ароматом запашної кави який вже багато років всім дарує наш партнер Торгова Марка Кава старого Львова. Сьогодні помандруємо до легендарної, проте ще не такої давньої львівської “Вірменки”.

Культова кав’ярня Львова Вірменка у Львові на вулиці Вірменській, 19
Культова кав’ярня Львова “Вірменка” у Львові на вулиці Вірменській, 19
  1. Точна дата зведення будинку на Вірменській в будинку під №19 невідома, ймовірно, це XVIII століття. За даними краєзнавця Ігоря Мельника, будинок зведений на місці двох кам’яниць, що належали представникам вірменської діаспори.
  2. В далекому 1979 (за іншою версією в 1978 ) на одній з найстаріших вулиць (за Польщі тут працював майстер біжутерії Бадер), відкрилась кав’ярня, якій судилось стати культовою.
Культова кав’ярня Львова “Вірменка” у Львові на вулиці Вірменській, 19

3. Спочатку заклад називався “Кофейня на Вірменській”. Але, на відміну від інших радянських закладів у цьому кафе можна було вільно висловлювати свої думки, обмінюватися нелегальною (на той час) літературою.

4. Кілька разів її мало не закрили, бо радянські сили робили можливе й неможливе, щоб очорнити заклад, втім “Вірменка” пережила все.

Вулиця Вірменська у Львові

5. Кав’ярня була дуже маленькою, усього на сім столиків, місця для усіх охочих бракувало, тому відвідувачі приносили свій посуд і пили каву на вулиці, сидячи на бордюрах або стоячи під стінами сусідніх будинків, так у деякі вечори у «Вірменці» збиралося до сотні відвідувачів.

6. У 1987 році «Вірменка» стала відправною точкою для першої політичної демонстрації в Україні часів «перебудови».

Культова кав’ярня Львова “Вірменка” у Львові на вулиці Вірменській, 19

7. До початку 1990-их в закладі зустрічалася активна та нестандартна молодь і “Вірменка” стала місцем хіпі. Сюди з’їжджались неформали, пацифісти, художники, актори, рок-музиканти з Москви, Ленінграда, Вільнюса, Таллінна і т.д.

8. У 1999 році, під час реконструкції кав’ярні виявили оригінальну кладку стін. Після реконструкції фрагменти кладки лишили нетинькованими, вдало вписавши їх в інтер’єр закладу.

Культова кав’ярня Львова “Вірменка” у Львові на вулиці Вірменській, 19

9. Влітку 2016 року у “Вірменці” була проведена реставрація. Залишились автентичні кладка, перекриття, такі елементи, як фрагмент кам’яного порталу ХVI-XVII ст. та інше. З’явились старі фотографії, на яких можна знайти Кузю з Братів Гадюкіних та інших завсідників старої “Вірменки”, книжкові полиці. Деякі книжки можна взяти почитати за філіжанкою кави, а деякі навіть купити.

Культова кав’ярня Львова “Вірменка” у Львові на вулиці Вірменській, 19

10. Ще одна гарна традиція, яка продовжується у “Вірменці”, – це підвішена кава. Раніше у кав’ярні це було неписане правило: підвісити друзям каву, тобто купити каву і попередити дівчат, що коли прийде той чи інший товариш, щоб йому її налили. Тепер для цього є дошка, на якій позначатимуться іменні кави, тобто для когось конкретно, та вільні – для будь-кого.

Культова кав’ярня Львова “Вірменка” у Львові на вулиці Вірменській, 19

11. А каву і надалі тут варять традиційно по-східному, з використанням вже новітніх технологій. Смак кави став ще кращим. Як і раніше, гості беруть участь у приготуванні кави в турці, яка ніби витанцьовує, загортаючись у пісок.

Це цікаво  Купання в гірських річках та пікніки на вершинах – як відпочивали в Карпатах 100 років тому

12. До кави гостям засмакує львівський сирник та натуральні наливки власного виробництва, а також оригінальні лікери “Вірменка”: Старий Львів, Кавовий, Тірамісу та Шоколадний.

Отож, нехай прибуде з вами сила справжньої кави, а її неперевершений аромат дарує багато щасливих хвилин.

Роман Метельський

Джерело: https://photo-lviv.in.ua/12-tsikavykh-faktiv-pro-lvivsku-virmenku/

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...