Як “відкопати” історію свого роду, в Рівному навчають в архіві

Майже 150 рівнян і мешканців краю навчилися досліджувати історію своєї родини, узявши участь у майстер-класах, що з березня 2019 року проводить Державний архів Рівненської області.

Учасники майстер-класу в архіві

У п’ятницю, 14 червня, черговий майстер-клас з пошуку архівних документів для генеалогічного дослідження (історії власного родоводу) у читальному залі архіву відбувся уп’яте. До жовтня заплановано провести ще три таких практикуми. Усе більше охочих прагнуть стати дослідниками свого коріння, щоб залишити своїм нащадкам істоію роду, аби вони змогли зрозуміти, звідки їхні прадіди, де їхнє місце у світі, зрозуміти причини різних родинних історій. Розповідає начальник відділу використання інформації документів ДАРО Людмила Леонова:

Дослідити свій родовід неможливо без розуміння, що таке архів, звідки взялися його фонди. Саме про це ми розповідаємо в першій частині майстер-класу. Із величезною цікавістю учасники майстер-класу роздивляються старі документи. Ми надаємо таку можливість. Можна побачити, зокрема, купчі грамоти на пергаменті XV-XVI столітть. Деяких документів відвідувачі не те що не бачили, а навіть назв їх не чули — ревізькі казки, брачні обшуки, сповідальні відомості, формулярні списки, клірові відомості тощо. У другій половині заняття якраз і йдеться про ці та інші документи, які є джерелом для генеалогічного дослідження. Ці документи можна навіть погортати, відчувши дух епохи, що давно минула. Не обходиться захід без відвідування “серця” архіву — архівосховища. Там можна на власні очі побачити, в якому порядку і з якою любов’ю архівісти зберігають історичні документи.

Людмила Леонова (на дальньому плані) і Олена Гумінська

І наприкінці всього цього дійства Людмила Леонова та її колега старший науковий співробітник ДАРО Олена Гумінська проводять персональні консультації з учасниками. Власне ідея проведення таких навчань і належить Людмилі Леоновій і Олені Гумінській. Під час спілкування з науковцями відвідувачі отримують інформацію про те, з яких джерел можна дізнатися про своїх рідних, як проводити пошук і навіть отримують конкретні пошукові дані. Архівісти консультують, як правильно, а головне — результативно провести генеалогічний пошук і створити родинне дерево. Кожен такий майстер-клас не лише допомагає учасникам у власних пошуках, а й дає уяву про цікаву і нелегку працю архівістів.

Учасники майстер-класу захоплпено гортають старі документи
Це цікаво  “Бурштинові копальні”: на Рівненщині з’явиться нова туристична локація
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...