Конституцію Пилипа Орлика можна читати українською. У Острозі

Книжкова колекція Державного історико-культурного заповідника в Острозі поповнилась факсимільним виданням “Конституції” Пилипа Орлика з перекладом українською мовою.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці заповідника. Унікальне видання з українським перекладом під назвою “Конституція Козацької України 1710 року” Острозькому музею подарувала директорка Національного заповідника “Софія Київська” Неля Куковальська.

Неля Куковальська
Унікальний стародрук тепер можна читати українською

“Книга “Конституція Козацької України 1710 року. The Constitution of Cossack Ukraine of 1710” є втіленням спільного проєкту Національного заповідника “Софія Київська”, Міністерства культури та інформаційної політики України й Державного підприємства “Центр захисту інформаційного простору України”. Концепція видання – представити унікальний документ та історичне джерело більш широкій аудиторії та зробити його доступним україномовному читачу шляхом перекладу. Мета редакторського колективу – акцент на основних положеннях документу. Серед них: обґрунтування права України на незалежність від Москви та регламентація відносин в державі. Це та ідея, з якою Пилип Орлик проводив політику взаємин України у європейському просторі. Прогресивним відзначають задекларований у документі розподіл влади на судову, законодавчу та виконавчу гілки”, – ідеться у дописі.

Зміст легендарного документа тепер став доступнішим
Конституція Пилипа Орлика

Довідково

“Конституція Пилипа Орлика – договори та постанови Прав і вольностей Війська Запорозького” – конституційний договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом, який визначав права та обов’язки всіх членів Війська. Укладено 5 квітня 1710 року в м. Бендери під час обрання Орлика гетьманом. Від усієї старшини та козацтва Конституцію Орлика підписав кошовий отаман Кость Гордієнко. Документ вважається однією з перших конституцій Європи і фактично проголошував в Україні незалежну республіку з протекторатом шведського короля замість підданства царю, що було великим кроком вперед у політичній думці того часу.

Усі фото з фейсбук-сторінки Острозький замок – Державний історико-культурний заповідник м. Острог

Це цікаво  Знімаємо капелюха перед... капелюшком

Титульне фото з сайту Національний музей історії України (https://nmiu.org/ )

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...