Музшкола на Відінській? Батьки проти. Тимчасовий переїзд посварив батьків і адміністрацію музшколи

Скандал довкола ремонту другого корпусу дитячої музшколи №1 у Рівному триває. Цього разу декотрих батьків учнів закладу не задовольнило приміщення, в яке на період ремонту мають переселити фортепіанний відділ школи.

Міська влада зупинилася в пошуках підходящого для тимчасового перебування музшколи приміщення на будівлі, що на вулиці Відінській №39. Орендуватимуть третій і четвертий поверхи колишнього гуртожитку, після того, як власник зробить там усі необхідні ремонтні роботи.

У цьому колишньому гуртожитку юним музикам пропонують перечекати ремонт другого корпусу музичної школи

З першого вересня учні фортепіанного відділу зможуть відвідувати заняття. Про це міський голова Рівного Олександр Третяк повідомив на своїй фейсбук-сторінці. У свою чергу профільна заступниця міського голови Марина Кузмічова через соціальну мережу (https://www.facebook.com/marynakuzmichova) повідомила таке:

Тридцять музичних класів розмістяться на третьому і четвертому поверхах будівлі. Такої згоди ми дійшли з директором ПАТ “Рівнебуд” Олександром Люльчиком. Комісія у складі представників музичної школи та управління культури вже оглянула й оцінила цю локацію, визначилася з квадратурою. Погоджуємо вартість оренди. Власник береться встановити для нас окремі лічильники на світло, воду та тепло, провести косметичний ремонт та відремонтувати санітарні приміщення. Після погодження вартості оренди управління культури готує проєкт рішення на сесію про виділення додаткових коштів на оренду приміщення.

Прогнозів щодо вартості оренди поки що немає. Хоча Олександр Люльчик висловив побажання, що до вартості слід включити витрати на податок на землю та нерухоме майно, на заробітну плату працівникам, які обслуговують приміщення.

Директор музшколи №1 Олександр Приходько (член виїзної комісії) зазначив, що запропоноване приміщення колектив влаштує за умови, якщо там зроблять нормальний ремонт. Натомість думки батьків з цього приводу розділилися. Одні, втомившись від невизначеності, погоджуються із запропонованим варіантом. Інші ж вважають його неприйнятним, зокрема, через те, що, на їхню думку, діставатися на Відінську через усе місто проблематично. Принаймні молодші учні не зможуть самостійно цього зробити, а батьки супроводжувати їх не завжди можуть. Батьківський актив влаштував під стінами школи пікет.

Батьки пікетують, бо не згодні зі запропонованим варіантом переїзду

Оксана Філіпчук, мама 12-річного учня школи:

Ми хочемо бути почутими, адже нам важлива і якісна музична освіта наших дітей, і, насамперед, безпека. Я знаю цей мікрорайон. Там досить небезпечно переходити дорогу не тільки дітям, а й дорослим. Це незручний район для доїзду. Тому я категорично проти.

Ніна Ніколаєва, мама двох учнів:

Тут вони могли йти самі, я не хвилювалася. Там доведеться їх постійно приводити. Ми дуже хочемо, щоб це питання ще розглядалось, шукали кращі варіанти, які підійдуть усім.

Долучилися до пікету й учні музшколи. Владислав Лащівський прийшов з мамою і сестрою. Вони мешкають у центрі, тому, кажуть, їздити на Відінську їм буде незручно. Висловила свої аргументи проти й учениця школи Ліка Борейчук:

– Розклад сформований так, що після одного гуртка ідеш на інший. І це все в центрі, зручно. Коли ж треба буде тепер їхати з центру на Відінську, то це дуже далеко і незручно.

З дорослими пікетують і діти. Владислав Лащівський і Ліка Борейчук (третій і четверта ліворуч)

Батьків обурило те, що з ними при виборі приміщення для переїзду ніхто не радився. Вони припускають, що після переїзду повернення на вулицю 16-го Липня не буде, бо, мовляв, другий корпус школи просто знесуть. Адже вони досі, попри обіцянки, не побачили жодних просувань у питаннях ремонту.

Аварійний корпус, де займалися учні фортепіанного відділу
Батьки вважають, що ремонт не просувається, і припускають, що будівлю можуть просто знести

Член батьківського активу Ярослав Ковальчук каже, що в запропонованому приміщенні немає жодних умов для повноцінних занять.

– У мене троє дітей навчалися в цій школі, тому мені небайдужа її доля, – провадить Ярослав Ковальчук. – Переїзд на Відінську, 39 неприпустимий. Будівля в непривабливому стані, й територіально неприйнятно. Вважаю, що, якщо нам пропонують переїхати в те приміщення на 2-3 роки, то сюди вже не буде повернення. Ми не задоволені діями дирекції школи. Нас не поінформували про переїзд, не показали приміщення. Ми хочемо зустрітися з мером і депутатами, щоб обговорити ситуацію.

Пікетувальники підготували письмове звернення до міського голови і депутатів з вимогою продовжити ремонт і підшукати інше приміщення для переїзду, а свої варіанти готові озвучити при зустрічі з Олександром Третяком. Запевнили, що добиватимуться, аби їх почули.

Лист-звернення, в якому батьки висловлюють свої побоювання і просять зважити на їхню думку

До пікетувальників вийшов викладач музшколи Юрій Кузмічов (до слова, чоловік Марини Кузмічової):

Вважаю, що запропонований варіант ліпший, аніж залишати дітей на дистанційному почерговому навчанні. Це реальний варіант для переїзду, бо там достатньо місця для розміщення музичних інструментів і забезпечення навчання майже пів тисячі дітей.

На запитання журналістів, чи обговорювали цей варіант у педагогічному колективі, і як до цього поставилися педагоги, Юрій Кузмічов від прямої відповіді ухилився, зазначивши, що “педагоги, які звикли працювати з дітьми, переїзд підтримують”.

Це цікаво  Могилу і пам'ятник Дундичу поки що не переноситимуть

Отож, коли вгамується колотнеча довкола Рівненської музшколи №1, наразі прогнозувати ніхто не береться. Своє слово мають сказати й депутати Рівнеради, коли розглядатимуть фінансовий бік цієї проблеми.

P. S. Про історію появи будинків, де нині розміщується дитяча музшкола №1, їхню історичну і культурну цінність для міста, хто були мешканцями цих будівель за понад столітній період, читайте невдовзі на РівнеРетроРитм

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...