Острог — туристична родзинка Рівненщини

Місто-історія, місто-легенда стародавній Острог у неділю, другого травня, відзначив день свого 919-річчя. Традиційне свято зібрало істориків і краєзнавців, майстрів ужиткового мистецтва і художників, аматорів сцени і професійних виконавців, місцевих мешканців і туристів.

Острог — особливе місто, яке можна назвати музеєм під відкритим небом. Тут кожен камінчик дихає історією, мало не кожен куточок оповитий легендою… Уперше про нього згадується в Іпатіївському літописі 1100 року. Упродовж майже трьох віків (із середини ХІV століття) місто було резиденцією князів Острозьких, чий рід дав Україні видатних полководців, меценатів, зодчих.

Острог міжвоєнного періоду
Острог, малюнок Наполеона Орди
Острог, вид на Замкову гору, малюнок Наполеона Орди

В Острозі постала перша вища школа в Україні — Острозька слов’яно-греко-латинська академія, яка проіснувала до 1640-го року. Відродили її у 1994-у як Острозький колегіум, а в 2000-у їй присвоєно звання Національного університету зі збереженням історичної назви “Острозька академія”.

В Острозі надруковано Острозьку Біблію, яка нині є унікальним експонатом Музею книги. Острог — місто легенд і старовинних переказів. Тут знаходиться найстаріший замок на Рівненщині, який є складовою історико-культурного заповідника. До нього входить територія замку з баштами, надвратною дзвіницею і Богоявленським собором. Подекуди збереглися ще фрагменти оборонних стін, адже замок є фортифікаційною спорудою. До речі, Острозький замок вважають одним із найцікавіших зразків фортифікаційного мистецтва.

Замковий комплекс, що знаходиться на одноіменній горі, добре видно здалеку. Сучасний Острог — невеличке й тихе містечко, вулицями якого хочеться ходити непоспіхом, роззираючись навкруги, щоб не пропустити чогось цікавого. Адже понад дев’ять віків його історії не минули безслідно.

Увазі читачів — добірка цікавих фотографій з видами старого Острога.

Панорама Острога, 1920-х років
Острог, вулиця Ходкевича, Луцьку браму видно праворуч. Міжвоєнний період
Острог, 1930 рік
Острог, вулиця Дубенська
Синагога, міжвоєнний період
Татарська вежа. поч. ХХ ст.
Велика синагога, поч ХХ ст.
Вид на Замкову гору, поч. ХХ ст.
У цій замковій будівлі був музей князів Острозьких за часів Польщі
Надбрамна вежа-дзвіниця на території історико-культурного комплексу
Замкова гора
Кругла вежа

Джерела фото: sztetl.org.pl; NAC; kresy.pl; інші відкриті джерела

Це цікаво  Солдатське життя у Львові: як гуляли і стріляли галицькі артилеристи. Ретро
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...