Пам’яті травознавця Івана Носаля

Іван Носаль за улюбленою справою-збором трав

У Рівненській обласній бібліотеці відбулася зустріч, присвячена 105-й річниці від дня народження славетного волинського вченого-ботаніка Івана Михайловича Носаля (1913 – 1996).
Іван Михайлович Носаль — послідовник і продовжувач природничої справи свого батька священика Михайла Андрійовича Носаля, який останні 15 років свого життя жив у Рівному і був настоятелем Свято-Успенської церкви. Його син Іван Носаль, закінчивши Львіський політехнічний інститут, оселився у Рівному, працював викладачем вишу і наполегливо займався травознавством. На основі батьківських рукописів про збір і використання в лікувальній практиці цілющих властивостей рослин він у 1958 році видав першу книгу “Лікарські рослини і способи їх застосування в народі”, яка одразу стала бестселером. Вона й досі є найбільш авторитетним виданням у царині народної медицини. У 1995 році вийшла нова книга Івана Носаля “Від рослини до людини”.
Ім’я Івана Носаля було відоме далеко за межами Рівненщини, він одержував тисячі вдячних листів, його запрошували на зустрічі, від нього чекали поради, його статті публікувались у наукових виданнях. Він виступав на міжнародних зустрічах і конференціях, про нього знімали документальні фільми.
На зустрічі в бібліотеці зі спогадами про Івана Носаля перед студентами і викладачами Рівненського державного базового медичного коледжу, студентами психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету виступили письменник Євген Шморгун та завідувачка відділом виставок Рівненського краєзнавчого музею Галина Данильчук. Розповідь ілюструвалася слайдами, а також родинними реліквіями Носалів – книгами, документами, рукописами.

Це цікаво  Суд знову на боці орендаря. Що буде з історичним будинком у Рівному?
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...