Про курорт на Львівщині, який з’явився в ХІХ столітті

Сьогодні на території сучасної Львівщини існує чимало курортів. Їх полюбляють відпочиваючі не лише з України. З кожним роком можна побачити все більше туристів із Європи. Проте не завжди навіть місцеві мешканці знають історію появи цих курортів. Деякі з них були започатковані ще в попередніх століттях.

До прикладу, цікавою є історія курорту, який розташований у містечку Великий Любень, що знаходиться в Городоцькому районі Львівської області.

Реклама курорту в Любені Великому
В’їзд до курорту в Любені Великому
Місцева каплиця в Любені Великому

Чи знали наші читачі, що перший санаторій тут був побудований у ХVIII ст. Причиною зведення санаторію була в першу чергу вода із лікувальними властивостями. Хоча варто сказати, що місцеві мешканці про цей факт знали набагато раніше. Перші писемні згадки про воду, яка лікує історики відносять до часів короля Стефана Баторія, а це XVI ст., тобто ще раніше на кілька століть, від появи першого санаторію.

Взагалі, якщо говорити про Великий Любень як курорт, то тут варто згадати постать власника містечка Людвіка Яблоновського. Бо він активно сприяв розвитку населеного пункту, як курортного. Саме завдяки родині Яблоновських у Великому Любені звели купелі для відпочиваючих, які часто сюди навідувались із міста Львова.

Санаторій для відпочиваючих в Любені Великому
Будинки для гостей курорту в Любені Великому
Одна із вілл на території курорту в Любені Великому

Наступний власник курорту І. Бруннер почав ґрунтовну реконструкцію комплексу, саме він вирішив звести тут водолікарню, житлові будинки.

У 1849 р. курорт отримує нового власника барона К. Бруницького (1820—1890). Костянтин Бруницький збудував сучасні купелі, пансіонати і готелі.

У 1903 році до Великого Любеня проклали залізничну гілку. Цей факт позитивно вплинув на потік туристів до курорту.

Будівлі ресторану та театру курорту в Любені Великому
Приміщення бальної зали курорту в Любені Великому
Будівля ресторану курорту в Любені Великому

Сто років тому для лікувальних процедур використовували воду із п’яти джерел, найбільшими вважались джерела із назвами Адольф і Людвік.

Сьогодні курорт активно працює і всі бажаючі можуть відчути на собі цілющі властивості води, якою лікувався сам король Стефан Баторія. Тому, якщо вас зацікавила ця історія, то вам обов’язково варто завітати до курорту із багатовіковою історією.

Це цікаво  Спортивні львів’яни на столітніх фото

Тетяна Яцечко-Блаженко

Джерело: https://t1.ua/

Джерело передруку: https://photo-lviv.in.ua/pro-kurort-na-lvivshchyni-iakyy-z-iavyvsia-v-khikh-st/

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 4,00)
Загрузка...