Рівненське Полісся на раритетних світлинах

Сьогодні читачам РівнеРетроРитм пропонуємо фотомандрівку по півночі Рівненщини періоду першої половини ХХ століття, а саме Поліссям. У мережі Інтернет вдалося розшукати “атмосферні” світлини мальовничої природи Полісся та його мешканців.

Мешканці Полісся. 1920-і роки

Полісся – це історико-культурна і фізико-географічна область, розташована на території Поліської низовини. Так історично склалось, що Полісся знаходиться на території чотирьох держав: України, Білорусі, Польщі та Росії. Загальна площа регіону становить близько 130 тисяч квадратних кілометрів. Безумовно, нині в ХХІ столітті на Рівненському Поліссі багато що змінилося з тих часів, але, побувавши там одного разу, ви полюбите його так само, як люблять свою батьківщину самі мешканці регіону – поліщуки.

Село на Поліссі. 1930-і рр.
Мешканка Сарненського повіту, 1920-і рр.

До речі, в міжвоєнний період Полісся було дуже популярним місцем для відпочинку туристів. У туристичних путівниках регіон порівнювали із Тундрою і Амазонкою, а розповіді про унікальну природу та її мешканців підкріплювали колоритними фото рибалок, жінок в народному одязі та неймовірних озер, лісів та річок. Як наслідок, до Полісся приїздили багато фотографів у пошуках унікальних кадрів незайманої природи.

Нині на сайтах онлайн архівів можна зустріти чимало гарних фото Волинського Полісся 1920-1930 років, які були зроблені якісно і професійними фотографами. На цих світлинах зображена казкова природа нашого Волинського краю, поліщуки в автентичному одязі. Сцени здебільшого носять побутовий характер.

У поліській хаті, поч. ХХ ст.

Паралельно із світлинами в туристичних путівниках вдалося віднайти туристичні мапи, виготовлені для зручності мандрівників. Карти, зокрема, допомагали подорожувати водними артеріями Полісся. На одній із таких туристичних мап вказано, що одним із відправних пунктів подорожей Поліссям був Пінськ (сучасне місто на півдні Білорусі), а вже звідти формувалися різні туристичні маршрути по всьому Поліссю.

Це цікаво  Янова Долина — між розквітом і трагедією. Містечко, якому дивувалися навіть у Європі
Туристична мапа Полісся, 1930-і роки

Щоб зацікавити туристів та краєзнавців, в оголошеннях Полісся називали Поліською Тундрою. Для відпочивальників на пароплаві пропонували оркестр, танці, буфет, пляжі, риболовлю. Вартість такої подорожі становила один-два злотих.

Джерело фото: archiwummuzykiwiejskiej.pl, audiovis.nac.gov.pl

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 4, середня: 5,00)
Загрузка...