Рівняни на фото і відео з Музею Голокосту в США

Серед десятків тисяч фотознімків з усього світу, зібраних у фондах Музею Голокосту в США, є чимала збірка світлин та відеоматеріалів з Рівного і Рівненської області. Ці унікальні кадри відкривають нам невідомі сторінки минувшини нашого краю — не завжди радісні, але неймовірно цінні.

Село Михалин Березнівський район, 1926 рік

Меморіальний музей Голокосту в США сьогодні є найбільш відвідуваним історичним музеєм світу. Головною метою Музею Голокосту є накопичення і поширення знань про цю безпрецедентну трагедію, яка сталася в історії людства. Через численні заходи, експозиції, екскурсії працівники музею намагаються зберегти пам’ять про тих, хто страждали і загинули.

Рівненське гетто, 1941-1942 рр.
Лікар-офтальмолог Аарон Шафер, Рівне 1930-1939 рр.

Одним із завдань музею є заохочення відвідувачів до роздумів над моральними питаннями щодо трагедії Голокосту. Музей відкрив 22 квітня 1993 року президент США Білл Клінтон. Сьогодні фонди музею налічують близько 86-ти тисяч фотографій, які було зібрано з усіх куточків світу. Тематика світлин — трагедія Голокосту, спогади і біографії постраждалих.

Мешканці Березного, Рівненщина, 1935 р.
Мешканці Радивилова, 1937 р.

У фондах музею знаходяться фотографії рівнян 1930-х років. Уколекції є різні за тематикою світлини: родинні, салоннні, побутові, дитячі. Усі вони є цінним джерелом вивчення історії Рівного. Окрім цього, в колекції містяться багатогодинні відео хроніки, відзнятих у роки німецької окупації на території України. Майже всі відео в своєму описі містять ключове слово, назву населеного пункту “Рівне” на англійській та польській мовах. Для того, щоб віднайти фото та відео слід у віконечку пошуку записати. До прикладу, на одному із відео вдалось знайти раритетні кадри рівненського банку, вулиць, будинків міста часів війни.
Відео міститься за посиланням, кадри про Рівне розпочинаються з 05:35:51 collections.ushmm.org. І це лише одне відео з багатьох. Можливо на інших містяться нові невідомі сторінки історії Рівного часів Другої світової війни.

Це цікаво  Аренс, Гоц, “перевертень” та інші. Про будні рівненських поліціянтів позаминулого століття
Містечко Сарни, 1922 р.
Родина з Радивилова, 1930-і рр.

У фондах Музею Голокосту зберігаються також приватні речі рівнян, спогади очевидців про війну, малюнки часів Другої світової війни та різні приватні документи, які є цінним джерелом відтворення тієї страшної історії.

Село Михалин Березнівський район, 1926 р.
Синагога в Острозі. 1944 р.
Ярмарок у Рокитному, 1930 р.

Джерело фото: collections.ushmm.org

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...