Росія погрожує криміналом за демонтаж пам’ятника в Рівному. Шакирзян іронізує

Слідчий комітет рф за зверненням депутата держдуми Андрія Альшевських розпочав кримінальне провадження за фактом знесення у Рівному пам’ятника радянському диверсанту Миколі Кузнєцову.

Про це повідомляють Рівненські новини. Як відомо, пам’ятник радянському розвіднику Кузнєцову, якого в Незалежній Україні стали відверто називати енкаведистським диверсантом, було встановлено на майдані перед будівлею Рівненського міськвиконкому в 1961 році. У 1993 році з нагоди 500-ї річниці здобуття Рівним магдебурзького права майдан став носити назву Майдану Магдебурзького Права. У 1994-у пам’ятник Кузнєцову демонтували й перевезли на вулицю Ясну до музею його імені. Затим погруддя “переїхало” на військовий меморіал Дубенського цвинтаря. Нині ж у рамках декомунізації і дерадянізації громадського простору нашого міста погруддя червоного бойовика демонтували й там. Імовірно пам’ятник стане експонатом майбутнього музею історії агресії росії проти України, який влада міста планує облаштувати на так званому Пагорбі слави.

Третього травня 2022 року на військовому меморіалі Дубенського цвинтаря демонтовано погруддя Миколи Кузнєцова. Фото з відкритих джерел мережі “Інтернет”

Росіяни, подаючи інформацію, як завжди, не обійшлися без маніпуляцій, зазначаючи про “унічтоженіє” пам’ятника, який, звісно ж, ніхто не нищив, а демонтували і перенесли в інше місце. Де, кому і коли встановлювати пам’ятники, ніяк не має обходити російських депутатів, але ж агресорам нейметься… Слідком РФ прозвітував депутатові держдуми Альшевських, що вже, мовляв, “проводятся нєобходімиє слєдствєнниє дєйствія по установлєнію обстоятєльств проізошедшего”. Цікаво, як і де вони “проводятся”?..

Фото з фейсбук-сторінки Віктора Шакирзяна

А тим часом у Рівному дії посадовців країни-агресорки висміяли. Зокрема секретар Рівнеради Віктор Шакирзян опублікував на своїй фейсбук-сторінці скріншоти російської пропаганди, додавши власний коментар:

“Скоро боятимусь виходити з дому. Не всім так пощастило! Половина силових органів рашастану тепер будуть шукати. Знесеного погруддя Ніколая Кузнецова ну ніяк нам з вами пробачити не хочуть”.

3 фейсбук-сторінки Віктора Шакирзяна
Фото з фейсбук-сторінки Віктора Шакирзяна
Це цікаво  Ймовірно, була садиба заможного боярина: що знайшли археологи на поселенні Княжої доби у Рівному
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...