Старосільський замок на столітніх фото

Сьогодні познайомимо наших читачів із новою знахідкою раритетних світлин із Львівщини. На фото можемо побачити замок в Старому Селі у Пустомитівському районі на Львівщині. Пам’ятка збереглась до наших часів і при бажанні її можна оглянути.

Усі фото були зроблені на початку ХХ ст. Старосільський замок належить до пам’яток оборонної архітектури XV-XVII століть. Його свого часу звели для захисту південно-східних шляхів до міста Львова від набігів татар.

Замок у Старому Селі поч. ХХ ст.
Замок у Старому Селі поч. ХХ ст.

Варто сказати, що перший замок на цьому місці з’явився у 1448 році. Правда від початку це був замок із дерева. Перший замок був не таким великим за розміром, як сучасний на цьому місці. Перший замок було знищено вкінці XV століття.

Новий замок у Старому Селі був побудований у XVI ст. із каменя. Автором проекту був Амвросій Прихильний у стилі східноєвропейського пізнього ренесансу.

Замок у Старому Селі, поч. ХХ ст.
Замок у Старому Селі, поч. ХХ ст.

Вже в 1642 р. завдяки Владиславу Домініку Заславському-Острозькому відбулась повна реконструкція замку, яка зробила його потужним оборонним пунктом Львівщини. Саме в той час територію навколо замку оснастили ровом та валами. Для того, щоб твердиня була не доступна ворогу на воротах облаштували ланцюговий міст.

На жаль, стіни нового замку були зруйновані військами Богдана Хмельницького під час Визвольної війни 1648 року.

Замок у Старому Селі, поч. ХХ ст.

Проте власники замку вкотре відновили його. Відновлений замок був в стилі пізнього ренесансу. Стіни сягали 8 метрів у висоту. Повністю замок у Старому селі відновили вже у 1654 році. Територію навколо укріпили бастіонами із ровами, які були наповнені водою. Також замок був потужно озброєний. До прикладу, у XVII ст. тут було 8 гармат, 13 мортир, багато рушниць, самопалів та холодної зброї.

Площа замку – біля двох гектарів і він є одним із найбільших замків не лише Львівщини, а й України.

Замок у Старому Селі, поч. ХХ ст.
Замок у Старому Селі, поч. ХХ ст.

До речі, за легендою вважається, що при будівництві стін замку у розчин додавали яйця та молоко, саме тому стіни стали такі міцні та збереглись до нашого часу. Якщо ви ще не бачили замок на власні очі, то радимо вам це зробити та порівняти із столітніми фото побачене.

Це цікаво  Як на Личакові весілля гуляли, або Звичаї та вдача личаков’ян

Тетяна Яцечко-Блаженко

Джерело: https://t1.ua/

Джерело фото: archiwum.allegro.pl

Джерело передруку: https://photo-lviv.in.ua/starosilskyy-zamok-na-stolitnikh-foto/

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 3,00)
Загрузка...