У Рівному волонтери узялися за відновлення надмогильних плит родичів відомого письменника

Оновити надгробні плити родичів шанованого в Україні письменника Володимира Короленка, чий життєвий шлях був пов’язаний з Рівним, узялися небайдужі до минувшини нашого міста рівняни.

Серед багатьох поховань на старовинному рівненському цвинтарі “Грабник” є і могили батька письменника Володимира Короленка — Галактіона Панасовича (помер у 1868 році) та його маленької сестрички Олександри, що не прожила і двох років (померла в 1867-у). Як відомо, майбутній видатний письменник Володимир Короленко приїхав до Рівного в 1866 році, куди його батька — повітового суддю — перевели на службу. Враження від навчання у рівненській гімназії, яку Короленко закінчив зі срібною медаллю у 1871 році, та й власне саме перебування у нашому місті в подальшому лягли в основу кількох його творів. Найбільш відомим, зокрема рівнянам, є його “Діти підземелля”.

Безперечно пам’ятні місця, пов’язані з перебуванням у Рівному видатного письменника, заслуговують не лише на увагу краєзнавців і туристів, а, насамперед — на достойний вигляд і облаштування. Не можна сказати, що могили рідних Короленка на “Грабнику” занедбані. Однак, кому належать дві скромні надмогильні плити, що під стіною цвинтарної церкви Святого Стефана, нині ледве можна було роздивитися. Час таки дався взнаки, і написи на плитах нині прочитати складно.

Так виглядали надмогильні плити рідних Короленка

На це звернули увагу авторка цих рядків та голова правління ГО “Асоціація лідерів туристичних агентств у Рівненській області” (АЛТА) Жанна Бондар. Тоді виникла ідея спробувати відновити написи. На ініціативу відгукнулись небайдужі до минувшини нашого міста та його туристичного обличчя рівняни. Було отримано відповідні дозволи, проведено консультації з фахівцями щодо відновлювальних робіт. І ось на “Грабник” прийшли волонтери, щоб приступити до роботи.

Волонтери за роботою
Волонтери за роботою

Сьогодні ми підручними засобами почистили мармурові плити, на яких уже майже не читались написи, – розповідає Жанна Бондар. – Спочатку хотіли за кілька днів продовжити роботу — відновити букви і покрити їх спеціальним покриттям. Але вирішили, що ліпше буде почекати до весни, коли потепліє. Принаймні написи на надгробних плитах тепер можна легко прочитати. Хочу подякувати усім, хто долучився до ініціативи, насамперед — Валерію Бєліцькому, Жанні Колошві, Максиму Воловичу.

Валерій Бєліцький, Жанна Бондар, Жанна Колошва, Максим Волович
Біля почищених плит волонтери запалили лампадки

Жанна Бондар висловила побажання, щоб рівненський цвинтар “Грабник” таки став новою цікавою туристичною локацією Рівного. Адже він цікавий сам по собі як об’єкт, як своєрідний пам’ятник нашої минувшини під відкритим небом. А долі багатьох шанованих рівнян, які знайшли там останній спочинок, назавжди вписано в історію нашого міста.

Це цікаво  Виставка “брехунців” різних часів відкрилася в Рівненському краєзнавчому музеї
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 4, середня: 4,25)
Загрузка...