Дубенський замок в мініатюрі: музею на Рівненщині подарували мінікопію з мушель

У Дубенському замку на Рівненщині з’явилася його мінікопія. Цей подарунок музею зробив місцевий майстер Валерій Вул. Він відтворив середньовічний замок з авторським доповненням десять років тому, а нині передав його в музей, інформують на Facebook-сторінці Державного історико-культурного заповідника в Дубні.

Дубенчанин Валерій Вул — майстер історичної мініатюри.

Ідею макета замку він виношував два роки, ще пів року пішло на її втілення.

“Дубенський замок — це спогад мого дитинства, він і сьогодні додає до мого життя яскраво-теплі тони. І я уже давно жив мрією створити нашу славну історичну твердиню у мініатюрі. Не маючи схеми розташування палаців та укріплень пам’ятки, придивлявся до кожної цікавої деталі”, — цитують автора історичної мініатюри на Facebook-сторінці Дубенського замку.

Фото: Facebook Дубенський замок
Фото: Facebook Дубенський замок

Макет замку Валерій Вул зробив із морських та річкових мушель.

Відео макета з Facebook Дубенського замку

У виріб він вмонтував спеціальний механізм, який підіймає і опускає міст.

Фото: Facebook Дубенський замок
Фото: Facebook Дубенський замок

За допомогою дистанційного управління також вмикається світло в кімнатах колишнього князівського маєтку.

“Найважче було визначитись з пропорційністю будівель – палаців, веж та надбрамного корпусу, щоб була витримана історична гармонія. Мініатюра не є точною копією середньовічного замку. На ній можна помітити авторські доповнення – більшу кількість гармат, казани зі смолою тощо. Але завдяки цим деталям копія фортеці лише виграє”, — зауважили в повідомленні замку.

Фото: Facebook Дубенський замок

У дописі також зазначають, що макет замку Валерій Вул створив десять років тому. І разом з іншими історичними мініатюрами його експонували на персональній виставці автора в історико-культурному заповіднику Дубна.

Фото: Facebook Дубенський замок

Макет замку хотіли придбати для приватних колекцій. Але майстер усім відмовляв. 3 лютого він подарував свій виріб Дубенському замку.

Валентина Гордич

Суспільне

Це цікаво  У Бармаках досліджують стоянку періоду палеоліту
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...