“Еволюція посуду” від Рівненського краєзнавчого музею

Яким посудом користувалися наші пращури та з чого його виготовляли, можна дізнатися відвідавши експозицію на подвір’ї Рівненського краєзнавчого музею. Музейники назвали експозицію “Еволюція посуду”. Вона — перша в низці виставок під відкритим небом у рамках проєкту “Вулична виставка”, яку започаткували в музеї.

У вітрині виставлено відреставрований посуд, знайдений на території Рівненщини

Виставка дає уявлення про розвиток керамічного посуду від доби неоліту до початку ХІХ століття. Усі експонати, представлені у скляній вітрині, було віднайдено під час археологічних досліджень на території Рівненщини упродовж останніх 20-ти років — у Дорогобужі, Пересопниці, на Млинівщині та в Рівному.

Ініціаторка проєкту заступник директора РОКМ Тетяна Самсонюк розповіла, що це музейний експеримент на період карантинних обмежень. І висловила сподівання, що рівняни його оцінять. За словами Тетяни Самсонюк, скляну вітрину, в якій розмістили унікальні експонати, надали в безоплатну оренду на час карантину рівненські підприємці.

“Вулична виставка” на території Рівненського краєзнавчого музею
Серед знахідок і відреставрована тарілка (зеленого кольору) з розкопок на місці Рівненського замку

Частину експозиції становить кераміка з фондів музею, яку виставили на загал уперше. Стародавні зерновики, миски, кубки, кухлі, а ще — макет печі, в якій випалювали посуд, можна побачити у вітрині. Макет виготовив завідувач відділу давньої історії та археології Рівненського краєзнавчого музею Олексій Войтюк. Найкраще піч розглядати увечері, вона буде з підсвіткою, що дасть більш реалістичну уяву про те, як вона працювала, каже музейник. Як зазначив Олексій Войтюк, на виставці представлено 90 посудин, які погруповано за періодами.

Посуд з “Вуличної виставки”

Виставка на музейному подвір’ї діятиме впродовж двох місяців. Отож усі охочі й цікаві до старожитностей мають можливість її відвідати щодня з 10.00 до 18.30 години.

Це цікаво  Клима Савура в бронзі "приймала" його зв'язкова: як 20 років тому в Рівному постав пам'ятник організатору УПА на Волині
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 2, середня: 4,50)
Загрузка...