Мінкульт перевірить, як на Рівненщині охороняють національні й місцеві пам’ятки

Міністерство культури та інформполітики України в 2024 році планує перевірити, як на Рівненщині виконують закон про охорону культурної спадщини. Нині в області за даними управління культури і туризму РОДА налічується 44 пам’ятки національного значення та 163 — місцевого.

Про інвентаризацію Мінкультом об’єктів культурної спадщини області та їхній стан цьогоріч попередила громади Рівненська обласна рада під час засідання Ради громад, що відбулося днями. Про це інформує облрада на своїй сторінці у Facebook.

У січні 2024 року усім 64-м громадам області надіслали лист із переліком об’єктів культурної спадщини та проханням надати актуальну інформацію про їх розташування, власників та балансоутримувачів, а також землі під об’єктами.

Голова облради Андрій Карауш повідомив, що відповідь досі не надали 26-ть громад. Це Дубенська, Клесівська, Старосільська, Острожецька, Підлозцівська, Повчанська, Привільненська, Семидубська, Шпанівська, Мирогощанська, Миляцька, Локницька, Козинська, Каноницька, Здовбицька, Дядьковицька, Вирівська, Боремельська, Варковицька, Бокіймівська, Березівська, Бабинська, Антонівська, Степанська, Демидівська та Ярославицька.

“Ще 38 громад відреагували, але здебільшого відповіді були неповні або формальні. У той же час, Соснівська, Малинська, Вербська, Городоцька, Олександрійська та Смизька ТГ надали вичерпні дані”, — зазначається в дописі.

Під час засідання Ради громад. На трибуні – начальниця управління культури і туризму РОДА Любов Романюк. Фото з фейсбук-сторінки облради

Одне із питань порядку денного засідання Ради громад стосувалося рішення облради від 10.04.2023 року №699 “Про питання заборони Української православної церкви (московського патріархату) та скасування рішень виконавчого комітету Ровенської обласної ради народних депутатів, що стосуються реєстрації статутів та передачі культових будівель релігійним громадам Української православної церкви (московського патріархату)”.

У зв’язку з цим Андрій Карауш зазначив:

“Тут не йдеться про боротьбу з вірою, це не про те, що когось треба брати за бороду, виводити з церкви і зачиняти її на замок. Питання стосується всіх конфесій, які користуються пам’ятками. На жаль, ситуація дійшла до межі повного безладу. І потім — десь з’являється гараж на історичному валу, хтось город із садком посадив, бо так захотів, або добудували незрозуміло що. Окреме питання – майно у цих культових спорудах”.

Окрім цього, у зв’язку з очікуваним аудитом Мінкульту обласна рада спільно з профільним управлінням ОДА ініціюватиме навчання для фахівців у громадах, які відповідають за питання охорони культурної спадщини, йшлося у повідомленні.

Це цікаво  Знімаємо капелюха перед... капелюшком
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...