Премію Свєшнікова присудили Олексію Войтюку

Лауреатом традиційної обласної премії в галузі охорони культурної спадщини імені Ігоря Свєшнікова цьогоріч став художник-реставратор “Культурно-археологічного центру “Пересопниця” Олексій Войтюк.

Олексій Войтюк

Про це повідомляє офіційний сайт Рівненської обласної ради. Спеціальна комісія облради 9-го квітня на своєму засіданні (головував перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк) більшістю голосів переможцем визнала Олексія Войтюка. Він отримає премію в розмірі 10 тисяч гривень. Його конкурентами були колеги-музейники: провідний інженер-програміст відділу фондів Рівненського обласного краєзнавчого музею Дмитро Маслов та завідувачка Музею книги та друкарства комунального закладу “Державний історико-культурний заповідник м. Острог” Світлана Позіховська.

Внесок Олексія Войтюка в розвиток культурної спадщини Рівненщини є значним не лише для області, але й в цілому для України, вважають члени комісії. Він був учасником багатьох охоронних археологічних експедицій на території Рівненської області в період з 2013-го до 2018 років. Зокрема показовою стала рятівна археологічна експедиція у криптах костелу Благовіщення Пресвятої Діви Марії у смт. Клевань Рівненського району проведена в 2017 році. Результатом експедиції, окрім перепоховання останків, стала ще й виставка “Клеванська старовина”. У 2018 році Олексій Войтюк став одним із співавторів виставки “Кахлі Волині XV-XVIII ст.”. Окрім цього, Олексій Войтюк відомий ще й своїми науковими працями в галузі охорони культурної спадщини – має 51 публікацію. Нині Олексій Войтюк з командою однодумців займається виготовленням-реконструкцією човна вікінгів, який планують запустити на озеро Басів Кут у якості своєрідного атракціона.

Довідка РівнеРетроРитм

Ігор Свєшніков — історик, археолог, дослідник, доктор історичних наук, академік Краківської академії наук. Досліджував пам’ятки доби бронзи на теренах Рівненщини. Найбільше і найвагоміше його дослідження – поле Берестецької битви, якому він віддав майже 20 років. Премія Ігоря Свєшнікова присуджується до Дня пам’яток історії та культури щорічно відповідно до рішення обласної ради. Цьогоріч премію Свєшнікова на Рівненщині вручали втринадцяте.

Це цікаво  Уперше за 29 років “Музейні гостини” в Рівному — у віртуальному форматі

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...