Ретро-мандрівка – Луцьк сто років тому

Сьогодні хочемо познайомити читачів РівнеРетроРитм зі світлинами сусіднього Луцька часів Першої світової війни. Після перегляду підбірки, ви зможете поїхати до обласного центру Волині й на власні очі побачити, чи сильно змінилось місто за 100 років.

Панорама Луцька 1914-1918 рр.

До наших часів окрім ретро-світлин дійшли також спогади про тогочасний Луцьк від солдат, які тут перебували в роки Першої світової війни.

Солдати на вулицях Луцька (сучасна вул. Лесі Українки), 1914-1918 рр.

Ось кілька цитат, які передають атмосферу тогочасного міста. “Луцьк – місто досить велике, і будівлі в ньому, за винятком дуже небагатьох, і то на околицях, залишилися всі цілі; жителів порівняно небагато, але все ж є, і більшість євреї. Час від часу з’являються австрійські аероплани – обстрілювати місто. Були на живильному пункті – тобто в товарному вагоні, пристосованому до їдальні. Там нас безкоштовно погодували обідом і чаєм. Розписалися в книзі відвідувачів, я написав:“Обідав і знайшов все в справності”, – розповів у своєму щоденнику солдат Ананьєв.

“Здалеку бачив стародавні квадратні вежі, церкви і костели, а поблизу тільки жидівські крамнички, де купував що треба і що не треба. Місто подібне до середньогубернских, тільки, звичайно, з жидівським відбитком. Їздив, по суті, сам не знаю навіщо – провітритися і побачити “місто”, якого не бачив уже 3 місяці… Катався на автомобілі по Луцьку. Стара частина міста прямо wildromantisch. Архаїчна, наївна, але по-своєму брудна фортеця з усіченими пірамідами веж, костел, старі будинки і якась особлива святкова тиша. Внизу Стир з болотами і туманом. Давно не бачив такого стрункого неспотвореного ансамблю – немов в Сієні. Небо знову ясне і діамантове”, – поділився спогадами відомий фізик Сергій Вавілов.

Усі представлені світлини знаходяться у фондах Австрійського державного архіву, найбільшого за обсягом фондів архіву Австрії, що розташований у Відні.

Це цікаво  Спортивні львів’яни на столітніх фото
Ліворуч костел Петра і Павла. Фото зроблене з території замку, 1914-1918 рр.
Луцькі візники часів Першої світової

Джерело фото: Österreichisches Staatsarchiv

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...