Різдво на Рівненщині — разом з усім світом. Але поступово

П’ятого грудня в Рівненському єпархіальному управлінні відбулося розширене засідання єпархіальної ради під головуванням архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона. Було ухвалено рішення щодо відзначення Різдва Христового в храмах Рівненської єпархії.

Священний Синод ПЦУ ще 18 жовтня дозволив проводити різдвяні богослужіння 25 грудня, якщо громада і настоятель храму виявлять таке бажання. Водночас поки що жодна з парафій Рівненської єпархії ініціативи переходу на новоюліанський календар, за яким Різдво святкуюит 25 грудня, не виявила.

Фото ілюстративне

Під час засідання 5-го грудня священники підтвердили, що в суспільстві є великий запит до святкування Різдва Христового саме 25 грудня, як це роблять у Європі й устому світі. Однак зараз ПЦУ відзначає Різдво за юліанським календарем, тому дата його відзначення припадає на 7 січня.
Перехід на святкування Різдва 25 грудня ПЦУ на Рівненщині здійснюватимуть поступово. Адже такий перехід “пересуне” й дати інших великих церковних свят — Благовіщення, Миколая, Богоявлення тощо. Для проведення церковної календарної реформи серед православних України потрібно провести просвітницьку роботу. Особливо серед старшого покоління, для якого відзначення Різдва за юліанським календарем стало скоріше звичкою, аніж духовно-моральним переконанням, зазначали священники під час наради. А тим часом єпархіальна рада рекомендувала, щоб 25 грудня у рівненських храмах ПЦУ теж співали різдвяні колядки та відслужили Акафіст Різдву Христовому.

Під час засідання єпархіальної ради

З тексту рішення розширеної єпархіальної ради Рівненської єпархії ПЦУ щодо відзначення Різдва Христового:

…Водночас, враховуючи суспільний запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня. Це можливо лише за спільним рішенням настоятеля і громади. У разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння такі парафії мають надати через єпархіальне управління до Київської Митрополії письмову інформацію про число його учасників. Ця інформація вивчатиметься при розгляді реальної церковної потреби в переході на новоюліанський календар.

Розуміємо, що багато православних родин нашої єпархії вже визначилися із святкуванням Різдва Христового саме 25 грудня. Тому рекомендуємо в цей день у храмах Рівненської єпархії проспівати Різдвяні колядки та відслужити Акафіст Різдву Христовому. Однак вважаємо за потрібне здійснити поступовий перехід на «новий календар», аби це стало комфортним, обдуманим та усвідомленим рішенням кожного вірянина. Православна Церква України завжди вирізнялася поміркованістю, тому має провести відповідну підготовчу роботу, аби уникнути маніпуляцій навколо вкрай важливого питання. Окрім того, при переході на новоюліанський календар доведеться переносити й інші великі свята, такі як Благовіщення Пресвятої Богородиці, день пам’яті святителя Миколая, Богоявлення та інші.

Для проведення календарної реформи для православних України потрібно провести просвітницьку роботу, особливо для старшого покоління, для якого відзначення Різдва за юліанським календарем стало скоріше звичкою, а не духовно-моральним переконанням. Висловлюємо щирі сподівання, що поступово православні України відзначатимуть Різдво Христове разом зі всіма християнами.

Разом з тим, як повідомляє Суспільне Свято-Воскресенська церква в Новому Дворі стала однією з 4-х парафій ПЦУ на Рівненщині, що відзначатимуть Різдво 25 грудня. Так вирішили тамтешні прихожани. Церква входить до Рівненсько-Волинської єпархії, яка до отримання Томоса була в складі автокефальної церкви. Ще три парафії це: парафія на честь апостола, першомученика і диякона Стефана, парафія на честь Покрова Богородиці та парафія на честь Різдва Богородиці у Сарнах.

Це цікаво  “Бурштинові копальні”: на Рівненщині з’явиться нова туристична локація

У свою чергу, міський голова Рівного Олександр Третяк повідомив у Телеграм:

25 грудня ми долучаємось до святкування Різдва Христового, як це ведеться в усьому світі. Як-то кажуть, подалі від орди, ближче до цивілізації. Адже саме 25 грудня увесь світ святкує Різдво Христове.

Як відомо, через війну цьогоріч у Рівному не ставитимуть головну ялинку. У тому місці, де рівняни багато років поспіль звикли галасливо і весело зустрічати Новий рік та Різдво, тепер майже щодня сотні містян сотні містян віддають шану та прощаються із загиблими бійцями.

Проте сьогодні, 6-го грудня, у День Збройних Сил України, у Рівному біля ТРЦ “Злата Плаза” таки засвітили новорічну зелену красуню — Благодійну. Усі заходи, що відбуватимуться біля неї в період новорічно-різдвяних свят будуть спрямовані на збір коштів для ЗСУ. Як зазначили в дирекції ТРЦ “Злата Плаза”, вони вважають своїм обов’язком дати містянам і гостям Рівного трошки позитиву, гарного настрою. А ялинка — на знак подяки Збройним Силам України, які боронять нашу країну і роблять все для того, щоб ми в тилу працювали, мали гарний настрій і сили допомагати їм. Організатори зазначили, що новорічне дерево сяятиме вогниками не щодня, а лише у святкові та вихідні дні з 17-ти до 19-ти, або з 18-ти до 20-ти.

Благодійна ялинка біля Плази (http://httpsrivne.onlinearchives74471

Засвіченню ялинки передували благодійна акція “Миколай для ЗСУ”, в рамках якої було передано для ЗСУ вантажівки Star-244 “Еней”. Ініціатори заходів – ТРЦ “Злата Плаза” та БФ “Відповідальні українці”.

Ялинка біля “Плази” httpsrivne.onlinearchives74471
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...