СБУ оприлюднила радянські архіви про репресії в Україні через Різдво. Фото

Одна з таких репресивних історій розпочалася на початку 1972 року. В таємних повідомленнях керівництву КДБ вона фігурувала, як операція «Блок». В її межах радянські спецслужби переслідували українців за різдвяні вертепи.

Фото з архіву визвольного руху

За новорічними колядками й вертепами стежив Комітет держбезпеки УРСР, називаючи їхніх учасників “націоналістично налаштованими особами”. Про це пише ДІЛ0 з посиланням на повідомлення пресслужби СБУ.

Колядники Львова 1972 року. Фото з електронного архіву українського визвольного руху

“13 січня 1972 року КДБ відзвітувало секретарю ЦК Компартії України Шелесту про офіційний початок операції. Розпочались обшуки та затримання в Києві та Львові. Серед арештованих за справою «Блок» були Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Євген Сверстюк, онука Івана Франка Зіновія, Іван Світличний та інші.”, – зазначається у повідомленні.

Репетиція Різдвяної коляди. Сфотографовані, зліва направо Любомира Попадюк, невідома, Василь Стус, Олена Антонів, Михайло Горинь. Фото з електронного архіву українського визвольного руху

Обшуки завершилися конфіскацією “антирадянських націоналістичних і політично шкідливих матеріалів”, а також арештами: Василя Стуса, В’ячеслава Чорновола, Євгена Сверстюка, Івана Світличного.

Святкування Різдва. На фото присутня Ірина Стасів-Калинець (перша зліва)

Репресії тривали і згодом. На початку 1974 року на ім’я нового секретаря ЦК Компартії України Щербицького було направлено секретний донос про підготовку “окремими націоналістично налаштованими особами новорічних колядок”.

Джерело: https://photo-lviv.in.ua/sbu-opryliudnyla-radianski-arkhivy-pro-represii-v-ukraini-cherez-rizdvo-foto/

Це цікаво  Шість наймістичніших замків Західної України. Моторошні історії кам’яних стін та загублених життів
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...