У Бармаках досліджують стоянку періоду палеоліту

В урочищі неподалік села Бармаки, що поблизу Рівного, українські й німецькі археологи розкопали стоянку періоду палеоліту. За припущеннями дослідників, її вік — майже 15 тисяч років.

Фото UA: Рівне

Як відомо, урочище має статус заповідної зони для збереження рідкісних рослин степового походження та комах. Урочище багате й рослинами, що мають лікарські властивості. Відтепер там буде майданчик для тривалої наукової експедиції. Адже, як зазначив директор Інституту археології Національної Академії наук України Віктор Чабай, нинішній період розкопок завершиться в кінці серпня, а загалом територію досліджуватимуть упродовж двох років. Під час розкопок науковці знайшли чимало цікавих речей: наконечники для метання, кремнієві знаряддя праці, знаряддя виробництва, кістки тварин. А ще — прикраси з мушель, викопних молюсків, які археологи знаходять у бармацьких пісках. Знахідки дадуть можливість відтворити картини побуту найдавніших людей, які мешкали в цій місцевості ще за часів льодовикового періоду. Роботи ведуться дуже обережно, з використанням спеціальних дерев’яних інструментів, щоб не пошкодити найдрібнішу знахідку. Ретельно просіюють і пісок. У групі, окрім українських археологів, працюють троє німецьких дослідників. Розкопки отримали назву “Верхній палеоліт Волино-Люблінської височини“.
Фінансує експедицію Фонд наукових досліджень Німеччини і Національна Академія наук України. Усі знайдені артефакти спочатку потраплять на дослідження до Інституту археології НАНУ, а затим — до Рівненського обласного краєзнавчого музею, де з ними зможуть ознайомитися відвідувачі.

Це цікаво  Мінкульт перевірить, як на Рівненщині охороняють національні й місцеві пам'ятки
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...