У Рівному може з’явитися пам’ятний знак чехословацьким легіонерам

Вони служили розвідниками в армії Брусилова під час Першої світової війни і полягли в боях на території Рівненщини і Волині. З проханням увіковічнити їх пам’ять до міського голови Рівного звернулися представники делегації Чеської Республіки.

Як повідомляється на сайті Рівненської міської ради, другого квітня до Рівного завітала делегація Чеської Республіки на чолі з Генеральним консулом у Львові Павелом Пешеком. На зустріч із Володимиром Хомком також прибули повноважний представник Відділу військових ветеранів Міністерства оборони Чехії Павел Філіпек, архітектор Лукаш Гудак та майор Бюро аташе з питань оборони Посольства Чеської Республіки в Києві Петр Шмак.

Під час зустрічі з міським головою. Фото з сайту Рівнеради

Під час зустрічі чеська сторона звернулася з проханням про обговорення можливості спорудження в Рівному пам’ятного знаку чехословацьким легіонерам, які загинули в Першій світовій війні. Ідеться про майже сотню чеських розвідників армії Брусилова, які загинули на наших землях у період з 1915-го до 1919-го років. Володимир Хомко доручив архітекторам та історикам найближчим часом вивчити це питання, визначитися з місцем розташування пам’ятного знаку, його виглядом та інформаційним наповненням, щоб максимально врахувати інтереси громади Рівного.

Коротка довідка сайту РівнеРетроРитм

Початок Першої світової призвів до активізації чехословацького національного руху за створення самостійної держави. Чеський національний комітет звернувся до імператора Миколи II із закликом допомогти в звільненні їхньої батьківщини й запропонував проект створення національної військової частини. У липні 1914 року проект схвалило Військове міністерство.
Чеська дружина формувалася з добровольців. У вересні 1914-го дружину було приведено до присяги і освячено прапор.

Прапор чеської дружини
Чеські легіонери на військових зборах під Києвом

У жовтні новостворений підрозділ вирушив на передову, увійшовши до складу 3-ї армії Південно-Західного фронту. На фронті чехословацьких легіонерів використовували переважно в якості розвідників, оскільки вважали їх добре обізнаними з побутом німецьких і австрійських вояків, вони володіли мовою.

Розвідники першої роти чеської дружини, переодягнуті в австрійську форму, перед виходом у ворожий тил
Розвідники з чеського легіону

Річ у тім, що значну частину чехословацької дружини складали військові, які дезертирували з австро-угорської армії. Тому чехословацьких легіонерів вважали ідеальними розвідниками і високо цінували в російській армії. У складі Південно-Західного фронту чеські легіонери брали участь у всіх операціях 3-ї арміі.

Чеські легіонери в Україні під час Першої світової

Інформація і фото з відкритих інтернет-джерел

Це цікаво  Подвиг захисників Маріуполя показали через виставку в музеї в Рівному
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...