Човен вікінгів у Рівному вже є, тепер буде ще й “Лада”

Рівненські реконструктори, які успішно зробили і спустили на воду копію старовинного човна вікінгів – драккара, заходилися над новою роботою. Тепер узялися виготовляти давньоруський човен — лодь. На подібних наші пращури плавали тисячу років тому.

Початок роботи

Повідомлення про цю цікаву подію та світлини опублікував на своїй сторінці у мережі Фейсбук керівник Клубу історичної реконструкції “Оствиця” Юрій Ойцюсь. Лодь робитимуть за прадавньою технологією, як і човен вікінгів драккар. Для цього використають соснову колоду, якій майже сто років. А привезли її з Клеванського лісгоспу. Керуватиме роботами тесля Олег Петренко. Кошти на втілення проєкту сподіваються отримати від Українського культурного фонду.

За задумом реконструкторів, новозбудований човен братиме участь у цьогорічному Всеукраїнському фестивалі прадавніх човнів, куди організатори планують запросити реконструкторів з усіх областей України. А відбутися фестиваль має у травні на території Парку історичної реконструкції “Городище Оствиця”. Як відомо, його будуватимуть на лівому березі озера в Басовому Куті неподалік стародавнього городища.

Макет “Лади” (на передньому планіі) поруч із макетом уже виготовленого драккара
Будується лодь

Парк історичної реконструкції “Городище Оствиця” — один з проєктів-переможців, які подавали на здобуття так званого громадського бюджету Рівного на 2020-й рік. Серед цікавинок парку, зокрема, буде корабельня — зона, де відтворюватимуть давні човни.

А ось так виглядатиме майбутній парк (буклет з фрагментами).

Лодь Юрій Ойцюсь назвав “Ладою” на честь давньослов’янської богині добробуту і кохання. Реконструктори сподіваються, що новостворений човен поповнить колекцію туристичних принад нашого міста.

Реконструктори за роботою

Усі фото та інформація з фейсбук-сторінки Юрія Ойцюся

Це цікаво  Двосторонню рідкісну ікону експонують у Дубенському замку
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 2, середня: 1,00)
Загрузка...